DenizDeSevenler

18 Şubat 2014 Salı

Tchibo Elektrikli Manikür Pedikür Aleti

Sizi yine gavurun müthiş icatlarından biriyle tanıştırmak istiyorum.

Şu gavura her fırsatta bok atmayı biliyoruz da bir durup düşünüyor muyuz acaba onların yaptıklarının onda birini bile yapabiliyor muyuz diye?

Geçen ofiste kırtasiye malzemesi siparişi vermek için şöyle bir düşündüm de yazı yazdığımız tükenmez kalemden içine kağıt koyduğumuz şeffaf poşet dosyalara kadar herşeyin gavur yapımı olması ne utanç ve acı verici.

Yabancı bir ülkeye gidip Türkiye’ye ait bir çöp bile görsek nasıl gururlanıyoruz, düşünün adamlar poşet dosyalarını bile dünyada her yere satmışlar.

Ama tabii bizim başka dertlerimiz var mesela mesela...

Evlerde kızlı erkekli kalınıyor!

Acaba cinlerle evlenilebilir mi?! Demek ki kızlı erkekli kalmak problem ama cinlerle kalmak problem değil ki, bir sonraki aşama olan evlilik konusuna gelmiş sıra :)

Lades haram mı helal mi? Hayır bu konu nasıl açıldı onu merak ediyorum gerçekten, yani mesele insanların birbirini uyutması falansa bence ayakkabı kutularından başlamak lazım.

Karımı iz bırakmadan dövsem günah mı? Bakın buna gerçekten bayıldım insanları fark ettirmeden düdüklesem günah mı sorusunun cevabı, hayır, olmalı ki... bak yine ayakkabı kutularına geliyorum allah allah J

Bu kadar akıl mantık yüklü konularla uğraşırken kim düşünür kalem üretmeyi, poşet dosya yapmayı değil mi sevgili okur. Bir Türk dünyaya bedeldir deyip avunalım biz.

Ama onda da şöyle bir sorun çıktı milletçe de YENİ öğrendik!!! Dünyaya bedel sandığımız Türkler oğullarını boğduruyormuş ba ba baaa :)

Her neyse biz yine gavur yapmış biz sefasını sürelim deyip falza kafamızı yormadan ürünümüze geçelim. Zira hepimiz Obama vs Binali Yıldırım durumunu iyi biliyoruz.
Böyle şeylere kafamızı yormayıp kullanmahh lazım geldiğini de J

Geçen gün Tchibo da bu elektrikli manikür pedikür aletini görünce önce tereddüt ettim işe yarar mı yaramaz mı diye ama sonra buna benzer aletler ile ilgili başkalarının olumlu yorumlarını okuyunca bir de alet 30 TL civarı olunca almaya karar verdim. Kesinlikle de çok doğru bi karar olduğunu ilk kullanımda anladım.

Benim manikürüm çok hızlı bozuluyor. Bir hafta bile olmadan hemen inceden tırnak etlerim uzamaya başlıyor en sinir olduğum şey, ayrıca uzun tırnak da çok sevmiyorum orta boy olmalı biraz uzadı mı klavye de çıt çıt ses çıkmaya başladı mı bana da gelenler geliyor. Zaten ayda bir güzellik merkezine gidecek vakti bulsam öpüp başıma koyuyorum bu durumda beni evde kurtaracak her türlü pratik alete canım feda durumdayım. Bazen de öyle durumlar oluyor ki ben zar zor bir zaman bulup manikür randevusunu alıyorum, hop bir işim çıkıyor gidemiyorum ya da kapısına kadar gidiyorum hop bir öğreniyorum randevular karışmış ben yine kalıyorum perperişan halde. Sonra tekrar randevu için zaman bul bulabilirsen.

Dolayısıyla elektrikli manikür aleti, banyoda epilasyon aleti (yazısı burada) canımsınız seviyorum sizi :)


Şimdi biraz da bu can dostumdan bahsedeyim. Hemen kaynaştık kendisiyle.

Bir kere rengi tasarımı çok şık. Böyle pahalı albenili bi alet izlenimi veriyor.

Ana gövdesi iki adet kalem pille çalışıyor. Sağa doğru iki sola doğru iki seviyeli dönebiliyor. Gövdede bir de ışık yanıyor ama o ne işe yarıyor tam çözemedim sanırım 40’ımdan sonra gözler görmemeye başlayınca faydasını anlayacağım :)9 adet başlığı var. Envai çeşit dilde yazılmış kullanma kılavuzları çıkıyor Türkçe de dahil. Burdan da gavurun ürününü ohooo nerelere sattığını anlıyoruz daha bir sinir oluyoruz. Çünkü şöyle biraz mühendis gözüyle bakınca altı üstü tırttan bir motor pırttan başlıklar ama biz cinlerle evlenelim daha hayırlı. Her neyse.


2 tane törpü başlığı var. Törpü yapma kısmı biraz zorladı beni ilk sefer, ikinci de daha bir başarılıydım el ve hız koordinasyonu biraz zor olabiliyor ama alışılıyor. Öncelikle güzelce törpü yapıp tırnalarınızı istediğiniz boy ve şekle getiriyorsunuz. Sonra biraz suda bekeletip yumuşattığınız etleri gariye itip ince üçgen uçla parmağınızın kenarlarında aleti dolandırıyorsunuz. Aslında siz ne yaptığınızı anlayamıyorsunuz öyle vız vız dolandırıyorsunuz ama alet süper bir şekilde o etleri yok ediyor. En son olarak partlama başlığıyla hem tırnak üstlerinizi hem de tırnak diplerinizi yumuşatıp pırıl pırıl tertemiz yapıyorsunuz. Çok hızlı ve pratik.

Diğer iki başlık da nasır temizlemek için kullanılıyor ihtiyacım olmadığı için deneyemedim.

Cihazın bir de çok şık bir çantası var bütün parçalarını içine koyabiliyorsunuz derli toplu kalıyor.
Başlıkları etil alkolle silerek temizlemeniz de yeterli.

Eğer zamansızlıktan dolayı evde kendiniz manikürü halletmek isteyenlerdenseniz ya da kendinize hijyenik bir yer bulamayacak bir durumdaysanız, uzun süreli tatil ya da iş seyahatiniz varsa veya dışarda bir manikür fiyatına sonsuza dek beleşe manikür daha cazipse kesinlikle yanınızda olmalı. TV seyrederken, eşle dostla sohbet ederken fırt fırt manikürünüz tamam.

Her eve lazım diyorum. Hala satışta buradan alabilirsiniz.


Enjoy!

1 yorum:

  1. ya bundan bende de bir yerlerde olacak evde..alıp alıp 1-2 kullanıp kenara atıp unutuyorum.iyi ki yazmışsın, gidip deşeyim de ellerim birşeye benzesin:)

    YanıtlaSil