DenizDeSevenler

28 Aralık 2012 Cuma

NeVital alışverişi ve EOS Lip Balm

Koca bir yılı devirmenin eşiğine geldik. Nasıl bu kadar hızlı geçiyor zaman anlamak imkansız. İnsan anın içindeyken hayatında pek bir şey değişmiyormuş gibi geliyor da ne zaman şöyle bir zaman muhasebesi yapıyor, ki o da genelde yılın son haftası oluyor "bakalım bu sene neler yaşamışııızz" konulu düşünce silsilesinde, anlıyor ki hayatta birçok şey değişiyor bir yıl içinde bile. Örneğin ben geçen sene bu zamanlar tam 66 kg idim :) ve de diyete tam yılın son haftası başlamıştım ne acayip değil mi genelde diyetler hafta başı, ay başı ya da yıl başında başlar ben yıl sonunda hem de bir çarşamba günü başlamıştım :) bir yıl geçti ve 10 kg verdim. Bu da size öncesi sonrası fotoğrafı.Geçen sene bu zamanlar bırakın blog açmayı, birine iki satır mektup bile yazacağım aklıma gelmezdi ve kafamdan devamlı kendime sevdiğim bir uğraş bulmalıyım diyip duruyordum şimdi ise kendi çapımda zevk alarak devam ettirdiğim bir uğraşım oldu hem de yazıyorum, geçen sene bu zamanlar Ada yürümüyordu ve konuşmuyordu hayretler içindeyim nasıl günlermiş onlar sessiz ve sükut içinde şu anda evimde cikcik öten ve pırpır uçan bir kuş oldu. 
Genelde güzel geçmiş bir yıl, önümüzdeki yılın da en az bu yıl kadar güzel geçmesini dileyebileceğim kadar. 
Ben plan program yaparak, dilekler dileyerek yeni yıla girmeyi sevmiyorum bunların hepsi bir beklenti oluşturuyor bilinç altımda ve de üstümde, olmayınca da hayal kırıklığı yaşıyorum. Yine de duramıyorum, yeni yıla bir dilek, bir beklenti ve bir de hedef koyuyorum haydi bakalım.
Dileğim tüm ailem olaraktan hiçbir sağlık sorunu yaşamamak.
Beklentim 31 Aralık gecesi büyük ikramiye bana çıkacak :)
Hedefim büyük ikramiyeden sonra blogda bir araba çekilişi yapıp dünyanın en çok izlenen ve tıklanan blogu olmak :) Gayet makul evet :)
"Şu büyük ikramiye bana çıkarsa" başlıklı bir yazı mı yazsam acaba hayali bile güzel. Ama ben yine de hazır evrene mesajlar gönderebildiğim bir ortamım var yetkililere sesleniyorum. Agalar, beyler bu nasıl bir adaletsizliktir yahuu sadece bir kişiye 45 milyon veriyorsunuz gerisi 1 adet 5 milyon lira, 1 adet 1 milyon, 10 adet 500 bin, 50 adet de 100 bin lira pehh. Yani bir insan evladı 45 milyonu nasıl harcar ne yapar kimse düşünmüyor mu bölün şu 45 milyonu 45 kişiye şansımız artsın çıkan miktar yüzünden kafaları yemeyelim değil mi ama... hadi hiç olmadı 10 kişiye 5 milyon falan olsun. 45 milyon ne demek nasıl bir rakamdır bir de en çok merak ettiğim şey 2012 çekilişinde büyük ikramiyeyi alan kişi ya da kişiler şu anda nerede ne yapıyor bence bu da milli piyangonun görevi olmalı her yıl bir önceki yılın büyük ikramiye talihlilerini bulup hayatları nasıl değişmiş neymişler ne olmuşlar belgesel yapılsın bir grup insan da bunu merak ederek kafayı yiyor sayın yetkililer :)
hüüffff bak yine zenginin parası züğürdün çenesini yordu yeter aman ben size kendi üç kuruşumla yaptığım alışverişimden bahsedeyim en iyisi :)

Ara ara bloglarda görüp ay ne güzel aman da ne şirin diyip alma sırama sokamadığım bir ürünü ve onunla beraber aldığım birkaç başka şeyden daha bahsedeceğim. Bayanlar baylar yine bir blog ve blogger klasiğiyle daha birlikteyiz bunu almayanı da blog camiasından ihraç ediyorlar haberiniz ola :) ama ne yalan söyleyeyim bu bloggerlar işi biliyor ya da bir şey biliyorlarda konuşuyorlar sevgili okur yine onları dinledim paraya kıydım ve çook memnun kaldım.

EOS lip balm amanda aman yirin ben seni yirinnn :) Cuma günü elime geçti üç gündür elimden düşüremiyorum diyebilirim çok beğendim.
Blogun birinde okuyup internete EOS diye yazınca Türkiye'de benim bulabildiğim, başka var mı bilemiyorum, tek satış yerinin NeVital.com olduğunu gördüm. Bu siteyi de daha önce hiç duymamıştım girip biraz inceledim ve ne zamandır yine orda burda duyup almayı istediğim propolis başta olmak üzere birçok FER markalı bal ve arısal ürün olduğunu gördüm polen, arı sütü vs. Çocuk ve bebekler için özel ballı karışımlar var örneğin denemeye değer. Ürünleri buradan inceleyebilirsiniz. Sipariş aşamasında ufak tefek sorunlar oldu ancak hem email , hem twitter, hem de telefonla çok güzel ilgilendiler ve siparişim sorunsuz ve bir ün içerisinde elimde oldu. Kesinlikle güvenle alışveriş yapılabilecek bir site o yüzden. Satın aldığım ürünler çok güzel paketlenmiş olarak geldi en sevdiğim renk olan mor kağıtların içerisinde ve mis kokulu lavanta tanecikleriyle birlikte. Üzerine çok şirin bir not iliştirilmiş olarak (bu arada bu paket hediye falan değil  parasıyla alınmış ürünler o yüzden bu şık hediye paketi kıvamı beni ayrıca mutlu etti)


EOS lip balm'a gelelim gerçekten herkesin övdüğü kadar başarılı ben Lemon Drop olanından aldım. Muhteşem bir limon tadı var. Dudaklarım geçtiğimiz hafta berbat haldeydi ve şu üç günde nasıl bir yumuşaklık ve pürüzsüzlük kazandı anlatamam. 15 faktör güneş korumasına sahip, içeriğinde shea yağı ve e vitamini var. Sitesinde söylediğine göre bu lip balm'lar %95 organik, %100 doğal. Lemon Drop ve Medicated Tangerina için organik demiyor ona dikkat edin...  Ürünün orijinal sitesi burada diğer çeşitlerini ve farklı ürünlerini inceleyebilirsiniz. Bu minik şirinlerin her çeşidine sahip olmak geliyor insanın içinden ama orijinal fiyatlar 3.29 $ iken biz ne yazık ki Türkiye'de 22 TL ye sahip olabiliyoruz.  Satın almak için buraya lütfen...Ambalajına gelirsek tek cümle "Gavur yapmış hocam!" Lemon Drop özellikle renk ve şekil itibariyle minik bir limoncuk gibi. Soft Touch denilen bazı tencere tavaların kulplarında kullanılan yumuşak kadifemsi ya da süetimsi dokunma hissi uyandıran bir boyayla kaplanmış, ambalajında kapak vidalı ama öyle açması kapaması zor falan diye düşünülmesin bir tarafında parmağın oturabileceği bir oyuk var ve tutuş çok kolay yani kıytırık lip balm diyip geçmemiş "Gavur" ambalajına bile kafa patlatmış bir zahmet.

Satın aldığım bir diğer ürün ise Propolis. Birçok farklı şekilde satılabiliyormuş ancak benim aldığım sıvı halde damlalıklı olan. Günlük 30-40 damla almak gerekiyormuş ben şimdilik 10-15 damlayı sabahları suya damlatıp içiyorum. Bir miktar şampuanımın içine damlattım, bir miktar da sıvı el sabunumun. Yararları saymakla bitmez ben siteden alıp buraya yazıyorum eğer doğruysa ne güzel. Tabii her yararlı şey gibi bunun da tadı berbat tentürdiot gibi. 20 ml ürün 49 TL.
Propolis nedir?

Propolis; zayıflamış bağışıklık sistemini güçlendirmede, bakteri ve enfeksiyonlara karşı mücadelede mükemmel bir yardımcıdır.
Doğal antibiyotik, antiseptik ve antioksidandır. Antibakteriyal, antiviral, antifungal, antifungist, antiparazitik özelliklere sahip, yapışkan ve reçine kıvamında sütlü kahverengi bir maddedir.
Arılar propolisi milyonlarca, insanlarsa binlerce yıldır kullanmakta ve faydalı bulmaktadır.
Propolis, geçmiş dönemlerden beri iltihaplanan yaralar ve çürüklerde, ağız ve diş sağlığı tedavilerinde ve terapetik amaçlı kullanılmaktadır.
Uzakdoğu ülkelerinde propolis bu yüzyılda keşfedilen "en mükemmel doğal ilaç" olarak kabul edilmektedir.
Propolis, arıların reçine salgılayan ağaçlardan, bitki filiz ve tomurcuklarından toplayarak yaptığı, kovan içini, çatlaklarını, kovan kapısına kurduğu dezenfekte geçişi için sıvama usulü kullandığı maddedir. Oluşumunda arıların polen ve enzim katkısı bulunmaktadır.
Propolisin faydaları nelerdir?
 • Anti-kanser, anti-oksidan, anti-mikrobiyal, anti-romatizmal, anti-viral, anti-astımatik, anti-inflamatori, anti-diabetik, anti-tümoral aktivite, yara kapama ve doku tamir etkileri, deri enfeksiyonları, anestezik, sindirim, bağışıklık ve kalp-damar sistemlerine olumlu etkileri bulunmaktadır.
 • Tümörlü hücrelerin küçülmesinde ve kanserle mücadelede etkindir.
 • Ağır enfeksiyonlar sebebiyle zayıflayan bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.
 • Faranjit, kronik bronşit, astım, nezle ve benzeri solunum yolu rahatsızlıklarında, kulak enfeksiyonlarında, genel ağız, burun, gırtlak sağlığı için suya damlatılan propolis ekstraktında deva bulunur.
 • Akciğer, karaciğer ve yüksek kan basıncı rahatsızlıklarında iyileştirici etkisi bulunur. Tansiyon düzensizliklerini dengelemede önemli bir yardımcıdır. Yüksek tansiyon düzeylerini normalleştirir. Depresyona bağlı oynak tansiyona devadır.
 • Kanı incelten damar tıkanıklıklarını açan, kolesterolü düşüren yönleriyle kan dolaşımını destekler. Düşük tansiyon ve hareket tembelliği yaşayanları enerjik bir boyuta taşır.
 • Diş ve diş eti rahatsızlıkları, ağız içi iltihap, yaralar, apseler, aftlar ve ağız kokusuna iyi gelir.
 • Sedef hastalığına doğrudan iyi gelir.
 • Yaraların iyileşmesini 4 kata kadar hızlandırır. Deri mantarları ve zararlı bakterileri durdurur. İyileşmeyen yanıklarda, influenza ve herpeste iyileştirici etkisi vardır. Doku yenileyicidir.
 • Bağırsak paraziti, ülser, mide iltihabı gibi sindirim sistemi rahatsızlıklarına iyi gelir.
 • Kolit, ülseratif kolit, kron (chron), bağırsak yaraları, kontrolsüz bağırsak atakları ve bağırsak tembelliği gibi tüm bağırsak aktivitelerini düzenler ve normalize eder.
 • Vajinal, servikal ve üriner sistem rahatsızlıklarında etkilidir.
 • 100 kata kadar antibiyotik etki içerdiği tespit edilmiştir.
 • Kılcal damarların geçirgenliğini tamir eder. Kapillar damarları güçlendirir.
 • Tüberküloza denenmiş devadır.
 • Ateş düşürücüdür.
 • Gastrik ülserin iyileştirilmesini sağlar.
 • Şampuana katıldığında saç sağlığına ve kepeğe karşı iyi gelir.

Propolis nasıl kullanılır?
Propolis saf halde, Organik FER balla veya su, meyve suyu gibi içeceklere damlatılarak kullanılabilir.
Propolisin tavsiye edilen günlük kullanım miktarı 30-40 damladır.
Propolisin yan etkileri: Saptanmış herhangi bir yan etkisi bulunmamakla birlikte günlük doz miktarının aşılmaması önerilir.Antikanser: Propolisin yapısındaki cynamic asit ve terpenoidler sitotoksik aktiviteye sahiptir ve bağırsak(intestin), böbrek, meme, burun ve yutak(pharynx) kanserlerinde başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.
Dermatoloji ve kozmetikte: Antibakteriyel, antifungal ve doku yenileyicidir.

Bunlarda kargo parası ödememek için benim bir adet aldığım NeVital'in bire 3 katarak gönderdiği enerji jelleri henüz tadına bakmadım güzelse haber edeceğim :) şu kilo vermeye çalıştığım dönemde fazla enerji almasam iyi olur herhalde :)

Enjoy!


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder